Як навчити дитину зав’язувати шнурівки – рекомендації батькам

24.08.2017

Як навчити дитину зав’язувати шнурівки – рекомендації батькам

 

шнурівки

  • Найперше, що потрібно зробити – це зацікавити дитину, щоб у неї виникло бажання займатися чимось новим.
  • Далі станьте за спиною у дитини. Якщо ви стоїте обличчям, малюк може не відразу зрозуміти і запам’ятати послідовність.
  • Процес повинен має бути живим і захоплюючим, а обстановка – доброзичливою. Спілкуйтеся з дитиною, реагуйте на її запитання, всі маніпуляції показуйте повільно. Сприймайте навчання дитини так, ніби прямо зараз відбувається одна з найважливіших подій в житті сина або дочки, яку він (вона), можливо, запам’ятає на все життя.
  • Дітям важко зафіксувати весь обсяг інформації, який їм пропонується, тому зробивши одну дію, відразу попросіть малюка повторити її. Зверніть увагу на важко засвоювані моменти, ненав’язливо поясніть їх кілька разів.

Сьогодні у всіх магазинах з іграшками можна знайти захоплюючі трафарети-іграшки, де зображені барвисті кеди і зроблені дірочки, в яких вставляється шнурівка. З таким пристосуванням навчити малюка зав’язувати шнурівки стає набагато простіше, дівчаткам запропонуйте поекспериментувати з стрічкою.Трафарет можна зробити самостійно: візьміть квадратний картон, намалюйте кеди, зробіть шилом отвори і починайте захоплюючу гру.

Коли маленький учень впорався з завданням, обов’язково похваліть його

Ознайомтеся з ще одним способом дуже швидко та зручно зав’язувати шнурівки.

Способи зав’язування шнурівок

В основному дорослі володіють одним способом, як зав’язати шнурки, але навчити дитину, як це робити, можна, скориставшись іншими, не менш ефективними і доступними варіантами.

Який спосіб більше сподобається дитині, покаже нескладна вправа. Нехай малюк підніме праву руку, а ліву сховає за спиною. Якщо одночасні маніпуляції йому під силу, то його можна навчити методу зашнуровування черевика однієї петлею. Якщо батькам зручніше проводити навчання звичним способом, зупиніться на цій техніці, не придумуйте собі складних завдань.
Методи, що дозволяють навчити дитину зав’язати шнурки, представлені такими варіантами:

 

шнурівки

«Бабусин вузол». Мабуть, найпростіша техніка. Спочатку потрібно сформувати одну петельку, за нею іншу, перехрестити «вушка» і протягнути одне в серединку. Діти чудово сприймають так звану гру в зайчат з шнурків.

шнурівки

шнурівки

шнурівкишнурівки

 

Наступний спосіб називається «спіймати зайчика». Під час того, як почали вчити дитину зав’язувати шнурки, промовляйте: «Біжить зайчик (візьміть один кінець шнурка і зігніть в петлі), а ми з тобою його спіймаємо (другий шнурок обмотує сформовану петлю, тепер витягніть вже складений в петлю другий кінець шнурка ззовні )».

 

 

 

, , переглядів: 371

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *