Як правильно підібрати велосипед для дитини?

22.04.2021

Дитячий велосипед — це не просто яскрава гарна іграшка, яка доставить масу задоволення вашій дитині. Це, так би мовити, засіб соціалізації, один із способів взаємодії з однолітками, адже дітям не знайоме світське спілкування, вони грають, але завжди серйозно! 

Водночас це дуже корисна річ, яка при неправильному виборі може стати дуже небезпечною.

Вибір дитячого велосипеда – дуже відповідальне заняття. Тут необхідно враховувати безліч факторів: вік дитини, його фізичні дані, витривалість, смакові переваги, передбачуваний час експлуатації, дизайн і т.д.

Чим старша дитина, тим складніше і дорожче велосипед. З дітьми молодшого віку все значно простіше. Наприклад до 6-7 років запросто можна обходиться без швидкостей або амортизаторів.

Вибираючи «залізного коня», обов’язково дотримуйтесь ряду принципів, щоб власник міг використовувати його за призначенням, а не трохи помилуватися новою іграшкою і закинути її на балкон.

Почнемо з наймолодших:

Триколісні велосипеди

Говорячи про велосипеди для найменшеньких, почати вартувало би з триколісного. Такий велосипед призначений, в основному, для однорічних малят і до трьох років. Сидіння велосипеда має бути широким, зручним, можна з ременями безпеки, якщо дуже лячно. Якщо ви купуєте триколісний велосипед дитині 1-1,5 років, то обов’язково зверніть увагу на наявність в його комплектації спеціальних підставок для ніжок малюка. Вони необхідні дитині, яка ще занадто мала, щоб крутити педалі самостійно, а коли вона стане старшою, їх можна буде легко прибрати.

  • Сидіння триколісного велосипеда буває трикутним або прямокутним. Краще зупинити свій вибір на трикутному сидінні, так як його подовжений край не дасть малюку з’їжджати вперед на раму.
  • Кермо на початках служить додатковою точкою опори для дитини, а управління велосипедом здійснюється батьками за допомогою батьківської ручки.
  • Оскільки дитина росте, як на дріжджах, бажано купувати велосипеди, в яких передбачена горизонтальне (до керма) регулювання сидіння. Це, і регулювання сідла, забезпечить додатковий комфорт малюкові і дозволить використовувати велосипед тривалий час.

Але, є одне але… чи навіть декілька: малій дитині, яка щойно навчилася ходити, на початку може бути важко крутити педалі. Більшість дітей аж до віку трьох-чотирьох років відчувають труднощі і в роботі з педалями, і в одночасному управлінні кермом. До того ж, при їзді навіть на триколісному велосипеді необхідно тримати рівновагу, оцінювати відстань до інших об’єктів і порівнювати швидкість. Часто, пересідаючи на двоколісний велосипед, вчитись кататись доводиться, практично, заново. Саме тому було винайдено біговели.

Біговели

Біговел — це, свого роду, самокат, що формою нагадує велосипед, але приводиться в рух не педалями, а відштовхуваннями від землі, як при звичайному бігу. Основною перевагою біговелів в порівнянні з триколісним велосипедом є відсутність необхідності синхронізувати рух ніг у роботі з педалями, що викликає труднощі у більшості дітлахів. Не відволікаючись на педалі і не докладаючи зусиль, малюки значно швидше вчаться керувати кермом і утримувати рівновагу — тобто, легше набувають навички, які згодом знадобляться для освоєння справжнього велосипеда.

До того ж, на біговелі набагато легше гальмувати, та й кататися від початку зовсім не страшно: втративши рівновагу малюк в будь-який момент може опустити ніжки і встати на землю. Діти, які від найменшого віку каталися на біговелах — на справжній двоколісний велосипед пересідають вже у віці трьох-чотирьох років.

Мінімальна висота сідла — це ключовий параметр біговела. Щоб знати, яка мінімальна висота сидіння підходить вашій дитині, потрібно виміряти довжину внутрішньої сторони його ноги. Від п’яти до попи. Потім потрібно відняти з отриманої довжини 2-3 см (оскільки ніжки, при сидінні на біговелі повинні бути трохи зігнуті). Це число і є мінімальною висотою сідла, на якому дитині буде зручно. Звісно, у більшості біговелів висота сідла регулюється в діапазоні +10 см.

З кермом тут складніше. У більшості біговелів воно «росте» у висоту, однак існує багато моделей з постійною висотою керма, а фіксовані рулі бувають різної висоти. Проте, у біговелів Puky кермо регулюється настільки ж вільно, наскільки й крісло.

Такі виміри, напевно, більше знадобляться для інтернет-покупок. Але є ще одне правило вибору велотраснпорту: коли малюк сідає на біговел, його стопи мають щільно стояти на підлозі, а ніжки повинні бути трохи зігнуті. Вуаля.

Чотириколісні велосипеди (страхувальні колеса)

Далі, дітей 3-6 років (ріст 100-120 см) можна пересаджувати на чотириколісні велосипеди — це звичайні дитячі велосипеди з додатковою парою маленьких страхувальних коліс ззаду, які не дадуть юному райдеру перекинутись на бік. Згодом, коли дитина навчиться впевнено їздити на двох колесах, страхувальні коліщатка можна відкрутити.

Незважаючи на деяку зовнішню схожість з дорослими моделями, дитячі велосипеди мають занижену раму, одну швидкість і заднє гальмо поряд з переднім ручним. Сидіння — класичне велосипедне, а на ланцюгу повинен бути щиток.

Двоколісні велосипеди

Завдяки наявності додаткових бічних коліс в комплектації, таким велосипедом може керувати дитина 3-4 років. Двоколісні велосипеди мають безліч відмінностей. Насамперед, це ручне або ножне гальмо. Якщо ви купуєте двоколісний велосипед малюкові, то потрібно вибирати той, в якому передбачено ножне гальмо, оскільки ним простіше управляти, як фізично, так і на інтуітивному рівні, особливо в стресових ситуаціях. Також важливо, щоб велосипедний ланцюг був закритий кришкою для запобігання травм дитини при катанні. Кермо велосипеда для вашого малюка повинно бути оснащене спеціальними обмежувачами повороту, оскільки незміцнілі руки дитини не зможуть утримати велосипед при різкому повороті.

Ще, двоколісні велосипеди відрізняються висотою рами. Так, наприклад, велосипед для хлопчиків має більш високу раму. При покупці велосипеда зверніть увагу на його педалі. Вони бувають пластмасові, гумові і металеві. Металеві педалі — найякісніші.

Як підібрати велосипед за ростом дитини

Тепер поговоримо про те, як правильно підібрати велосипед за ростом дитини. Велосипеди розрізняють за діаметром коліс (зазвичай вимірюються в дюймах):

  • 12 дюймів: найменший велосипед має розмір коліс 12 дюймів, що відповідає віку дитини від 1 до 3 років при рості до 98 см.
  • 14 дюймів: такий велосипед підійде дитині 3-5 років ростом до 110 см.
  • 16 дюймів: при такому діаметрі коліс велосипед відповідатиме росту до 116 см дитини, це, приблизно, від 4 до 6 років.
  • 18 дюймів: зустрічається рідко. Він призначений для дітей до 7 років ростом до 122 см.
  • 20 дюймів: для дітей, які у віці 6-8 років вже дотягнулись до 120-130 см. Додаткову пару коліс на текі велосипеди вже не ставлять.
  • 24 дюйми: вважається підлітковим типом і підходить для дітей ростом 130-150см. Найчастіше такі моделі є зменшеною копією дорослих велосипедів, мають повноцінну багатошвидкісну трансмісію і навіть амортизаційну вилку.
  • 26 дюймів: цей велосипед підійде школярам старшого віку (від 14 років і старшим).

Моменти, які варто врахувати при покупці дитячого велосипеда:

  • Для першого велосипеда оптимальним буде тверде і широке сидіння, що нагадує стільчик.
  • Дитина повинна триматися за кермо витягнутими руками.
  • Трьохколісник з пластмасовими колесами безпечніший, але пластик на асфальті швидко стирається.
  • Велосипед повинен бути легким, оскільки носять його не лише батьки, знаєте 🙂 Варто вибрати велосипед з алюмінієвою рамою, адже він значно легший, ніж аналогічний зі сталевого сплаву.
  • Велосипед з великими гумовими колесами розвиває велику швидкість. Дитина може не впоратися з керуванням.
  • Важливо підібрати велосипед, який відповідає актуальному росту дитини, а не «на виріст». Необхідно пам’ятати, що саме в дитинстві формується постава та зміцнюється скелет, тому велосипед на виріст — це економія, яка може обернутися проблемами зі здоров’ям. В будь-якому випадку велосипед може «рости» разом з дитиною завдяки регулюванню сідла і керма.

Захист

Навчіть вашу дитину правильно падати. Розгляньте різні ситуації, щоб без руху велосипеда показати дитині, як потрібно правильно групуватися при падінні. Є сенс придбати захисний шолом, рукавиці, наколінники і налокітники для запобігання серйозних травм, особливо, якщо ви вже не контролюєте навчання особисто.

І пам’ятайте, що на велосипеді доведеться кататися вашій дитині, тому, відправляючись за покупкою, прихопіть дитину з собою: нехай всі перераховані вище «розумні» характеристики оцінюватимете ви, але, врешті-решт, «синій» чи «зелений» — також дуже важливі параметри 🙂

, переглядів: 365

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *