Як привчити дитину прибирати іграшки

Збір коштів на потреби армії України
03.10.2022

Як привчити дитину прибирати іграшки

За допомогою ігор можна навчити дитину любити порядок.

Як привчити дитину прибирати іграшки

“Син не хоче збирати іграшки після гри. Вже навіть не наполягаю, щоб після кожної, хоч би наприкінці дня. Але наведення порядків у нас все одно супроводжується опором, суперечками і розтягується на годину, якщо не стою поряд, підганяю і не закликаю. постійно до його совісті. Як же прищепити любов до порядку? Сину – чотири роки”, – Ліна Моісеєнко.

Відповідає Тетяна Міхєєнко, незалежний психолог вищої категорії, психотерапевт:

Рідкісна дитина в 4 роки любить порядок як такий: на думку дітей, є речі і важливіші, а збори — взагалі заняття безглузде. Саме тому від свого сина ви, напевно, не раз чули фразу: “Навіщо збирати, якщо я через 5 хвилин/годину/завтра ними гратиму?!”. З цієї причини дитина, залишена віч-на-віч з іграшками, навіть якщо починає їх розставляти по місцях, через 10 секунд переключається на гру з будь-якої з них. Якщо його обсмикнути в цей момент, він роздратується, адже його грі заважають. Як тільки батько йде, зовсім скоро дитина переключається на іншу іграшку. Взаємне невдоволення зростає, а наведення ладу розтягується в часі. Тому перетворите збори на гру – діти взагалі життя сприймають як забаву. Тільки якщо гра нудна, то, звичайно, грати вони не стануть.

Отже, пропоную вам кілька варіантів гри у збори.

Перша гра

Поділіть розкидані іграшки навпіл і запропонуйте дитині збирати їх разом: якщо він зробив це першим, отримує невеликий сюрприз. У дітей від цього слова з’являється стимул. Коли подаруночок буде отримано, наступного разу збирати іграшки дитині буде цікавіше.

Друга гра

Не допомагайте дитині, а скажіть, що за п’ять хвилин вона має розставити по місцях іграшки жовтого кольору, за наступні п’ять – червоного тощо, і наприкінці на нього чекає приз. Ваше завдання – стежити за часом, нагадувати дитині, скільки хвилин залишилося, і підказувати, на якому місці, яка іграшка має стояти (часто діти навалюють у купу своє “добро” ще й тому, що не пам’ятають, що куди поставити, а витрачати ресурси на обмірковування “такої нісенітниці” вони не вважають за потрібне).

Гра третя

Можете назвати її “Сходи чистоти”. Намалюйте на ватмані драбинку з 21 сходинки – вони символізуватимуть дні: саме за три тижні щонайменше формується будь-яка звичка. І запропонуйте дитині по ній “підбиратися”: поясніть, що, якщо сьогодні вона без суперечок і за такий час збере іграшки, на першу сходинку ви прикріпите наклейку із зображенням образу дитини (зайчики, котика, сонечко або просто синочка – як ви називаєте свого сина), завтра – на другу, і так до 21-ї сходинки. Повідомте, що, коли дійдете до останньої сходинки, він отримає довгоочікуваний подарунок: скажімо, хамелеона, що давно випрошується.

Корисні поради

Підкреслю: подарунок має бути дуже значущим та давно бажаним. Можете встановити проміжні заохочення – наприклад, наприкінці кожного тижня. Якщо в якийсь день збирання іграшок не обійшлося без ексцесів, то наклейка не приклеюється – про це дитина повинна також бути заздалегідь попереджена.

Щоб не прищепити таким чином синові поряд із корисною звичкою споживчий принцип “ти мені – я тобі”, повідомляючи про майбутній приз, не кажіть, що ось збереш, отримаєш щось. Говоріть так: “Я дуже хочу зробити тобі приємність і подарувати символ моєї радості/захоплення/подяки від того, що ти дотримуватимешся правил і виконувати свої обіцянки” (напевно ваш син вже не раз запевняв вас, що все зрозумів і обов’язково все збере як слід наступного разу).

Для початку збирайте іграшки вечорами. Коли вечірні збори стануть звичкою – вводьте проміжний збір перед денним сном, а потім – кожні три години, довівши з часом звичку збирати іграшки, як тільки гра з ними закінчена.

Джерело: https://lifestyle.segodnya.ua/

переглядів: 114

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *