Як виростити дочку успішною? Із власного досвіду батька

11.06.2017

Як виростити дочку успішною? Із власного досвіду батька

Журналіст Білл Мерфі ділиться досвідом взаємодії із власною донькою, жартома зазначаючи, що ця історія виправдає батьків у всьому світі, але його дочка коли-небудь захоче «вбити» його за неї.

У 2015 році доктор економіки Еріка Раскона-Рамірез представила результати дослідження на конференції Королівського економічного товариства. Група вчених з Ессекского університету взяла під нагляд 15 тисяч британських дівчаток у віці 13-14 років і відстежувала їх життя протягом десятиліття. Вчені прийшли до висновку: завищені очікування батьків по відношенню до своїх доньок-підлітків – один з головних чинників їх майбутнього успіху в дорослому житті. Дівчата, чиї матері постійно нагадували про свої високі очікування, рідше потрапляли в життєві пастки, які ставали на заваді майбутнього успіху.
Зокрема, такі дівчата:
• рідше вагітніють в підлітковому віці
• частіше вступають до коледжу
• рідше влаштовуються на безперспективну низькооплачувану роботу
• рідше залишаються без роботи на довгий термін

Зрозуміло, уникнути ранніх проблем і пасток – ще не гарантія безтурботного майбутнього. Однак у таких дівчат більше можливостей, щоб згодом досягти успіху.

«На цьому, – зазначає Білл Мерфі, –  ваш борг батьки виконаний. Далі успіх дітей залежить більше від їх власних бажань і працьовитості, ніж від ваших якостей».

Виховання доньки

Закочує очі? ОТЖЕ, ЦЕ ПРАЦЮЄ

Нічого собі висновки – можуть відповісти деякі читачі. А самі ви пробували чіплятися до 13-річної дочки? Як хлопчики, так і дівчатка закочують очі, гримають дверима і замикаються в собі. Звичайно, веселого мало. Але батьків може втішити ідея, яку підтримують вчені: нехай здається, що ви розмовляєте зі стіною, – насправді ваші поради діють.

«У багатьох випадках нам вдається вчинити так, як хочеться, навіть якщо це суперечить волі наших батьків, – пише автор дослідження доктор Раскона-Рамірез. – Але як би ми не старалися уникнути батьківських порад, вони все одно впливають на наші рішення ».

Іншими словами, якщо дочка-підліток закочує очі і каже: «Мамо, ти дістала», насправді вона має на увазі: «Спасибі за корисну пораду. Я постараюся вести себе як слід».

НАКОПИЧУВАЛЬНИЙ ЕФЕКТ

Різні високі очікування взаємно підсилюють один одного. Якщо ви нав’язуєте дочці відразу дві думки: вона повинна вступити до коледжу і не повинна завагітніти в підлітковому віці – у неї більше шансів не стати до 20 років матір’ю, ніж у дівчини, якій транслювали тільки одне повідомлення: ти не повинна завагітніти, поки не станеш досить дорослою.

Журналіст Мередіт Бланд висловилася з цього приводу:

«Звичайно, здорова самооцінка і усвідомлення своїх можливостей – це прекрасно. Але якщо дочка убезпечить себе від ранньої вагітності просто тому, що не хоче слухати наше бурчання, теж добре. Мотиви не мають значення. Головне – щоб цього не сталося ».

Автор каже, що навіть він, сорокарічний чоловік, іноді чує в голові застережливі голоси батьків або бабусі з дідусем, коли йде туди, куди не слід було б.

Якщо припустити, що дослідження справедливі і для хлопчиків – немає причин вважати зворотне – за свій успіх, хоча б частково, ми повинен подякувати батькам і їх високим очікування.

, , , , переглядів: 1 534

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *