Як за кордоном: у пологовому Рівного запровадили інновацію

16.09.2021

Як за кордоном: у пологовому Рівного запровадили інновацію

У КНП «Пологовий будинок» Рівненської міської ради створили опікунську раду. Така новація прийшла з-за кордону і має на меті допомогти адміністрації закладу охорони здоров’я успішно розвивати медзаклад.

До опікунської ради пологового увійшли представники медицини, духовенства, громадських діячів, благодійників, медіа та юрист консультації.  Голова опікунської ради – Тетяна Воронцова, волонтерка, радниця міського голови з медицини й, зокрема, очільниця ГО «Рівне ТАКМЕД», ініціатор створення – очільниця пологового будинку Світлана Муравська.

Новостворений орган вже розпочав роботу над розробкою стратегії розвитку пологового будинку та шляхи залучення позабюджетних коштів для цього.

Так, Світлана Муравська, що громадські активісти допоможуть стати медзакладу ще комфортнішим для пацієнтів та зробить його роботу відкритішою:

Ми хочемо, щоб пацієнти почували себе комфортно у стінах нашого медзакладу. Щоб їм не було страшно, а пацієнтки були впевнені, що тут вони отримають якісну медичну допомогу.

Голова опікунської ради Тетяна Воронцова впевнена:

Запорукою надходження інвестицій є партнерські зв’язки закладу не тільки з адміністрацією громади, але й з депутатським корпусом, бізнес-колами, громадськими активістами. Залучення активних громадян, небайдужих до питань здоров’я, залучення бізнесу, громадських організацій можливе за допомогою створення при закладах охорони здоров’я опікунських рад.

Рівненський пологовий приймає породіль не лише з Рівного та області. Народжувати сюди приїжджають жінки з Нетішина, Хмельницького та Тернополя.

Наразі пацієнтки отримують більшість послуг безкоштовно завдяки реформі та отриманим +30 млн гривень до звичного фінансування.

Основні завдання опікунської ради:

  • сприяння ефективній діяльності медзакладу та внесення пропозицій щодо удосконалення роботи пологового;
  • участь у плануванні та здійсненні заходів щодо залучення додаткових ресурсів на цільові потреби медзакладу та пацієнтів;
  • здійснення громадського нагляду за цільовим використанням коштів медзакладу.
  • підвищення довіри та суспільної підтримки медзакладу.

Члени опікунської ради здійснюватимуть роботу на громадських засадах. Такий принцип функціонування опікунської ради при лікувальних установах є звичною практикою за кордоном, але в Україні їх лише починають створювати.

, переглядів: 337

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *