Як зберегти вітаміни під час приготування

Збір коштів на потреби армії України
03.10.2022

Як зберегти вітаміни під час приготування

Займаючись готуванням, більшість людей навіть не думає про збереження вітамінів і корисних сполук, а дарма. Якщо в їжі не буде вітамінів, а лише жири та калорії, стан організму погіршуватиметься, а імунітет знизиться. Тому варто розібрати базові поради щодо збереження вітамінів у процесі приготування їжі.

Як зберегти вітаміни під час приготування

Підготовка до готування

Типова помилка багатьох людей полягає в тому, що вони замочують овочі та різні продукти понад 10 хвилин. Є просте правило: фрукти та овочі потрібно мити лише під проточною водою. Тривале замочування не дає нічого хорошого.

Також частина людей намагаються зрізати шкірку, вважаючи її непотрібною. Це критична помилка, адже більшість корисних речовин міститься саме у шкірці. Ці моменти слід обов’язково враховувати перед приготуванням.

Тривала термічна обробка не йде на користь

Тривалий вплив високих температур вбиває більшість корисних речовин. Є просте правило, яке варто дотримуватися: термічної обробки має бути мінімум.

Бажано вивчити особливості приготування кожного продукту. Простий приклад: молоду картоплю можна зварити за 10 хвилин, а дозрілу за 20-30 хвилин. Ці особливості слід дізнатися заздалегідь, грамотно скорочуючи час приготування.

Правильний розігрів

У сучасному світі багато людей намагаються готувати на кілька днів уперед. Подібне бажання можна легко пояснити, проте є деталі, які мають ключове значення. Фахівці не рекомендують тривалий час зберігати та розігрівати готову їжу. І тут кількість корисних речовин знижується кратно.

Також у процесі розігріву страву доводити до кипіння не варто. Винятки можна зробити лише тим блюдам, які приготовані на молоці.

Використання правильних інгредієнтів

Існують різні хитрощі, завдяки яким кожна людина зможе зберегти частину корисних речовин. Можна згадати просту пораду: при варінні супу можна додати крупу або борошно. Завдяки цьому частина вітамінів не зруйнується.

Інша історія, якщо додавати соду. У цьому випадку утворюється лужне середовище, в якому багато корисних речовин швидко загинуть. Але якщо у вас проблеми з кислотним балансом, то сода може не ваш варіант. Подібних хитрощів існує безліч, тому важливо розумітися на технології приготування.

Особливості варіння

Якщо варити продукти, вони втрачатимуть більшу частину поживних речовин. Шкоду від варіння можна скоротити, використовуючи різні хитрощі.

Ще одне ключове правило полягає в тому, що всі продукти мають бути повністю вкриті вологою. Додавати холодну воду або доводити до кипіння не рекомендується. Фахівці рекомендують варити продукти певний час під закритою кришкою, намагаючись нічого не перемішувати. Також можна використовувати пароварку. Вона допоможе зберегти вітаміни.

Джерело: https://pixelinform.com/

, , переглядів: 184

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *