Які батьківські дії шкодять дитині

Збір коштів на потреби армії України
30.11.2022

Які батьківські дії шкодять дитині

Ніхто з батьків не хоче шкоди своїй дитині. Саме тому важливо знати, які помилки можуть зіпсувати майбутнє малюку.

батьківські дії

Надто часто хвалити

Похвала – чудовий інструмент для комунікації з дитиною. Проте іноді батьки настільки заграються, що не помічають, як їх малюк відмовляється щось робити без заохочень.

Розпещувати

Якщо не хочете виростити споживача та егоїста – дозуйте свою любов і щедрість. Розпещені діти – найгірший результат виховання батьків й проблеми для дитини у майбутньому.

Надто завантажувати

Гуртки, секції, заняття – це добре. Проте все повинно бути в міру. Завантажуючи дитини, ви позбавляєте її дитинства та ризикуєте зіткнутися з вигоранням, агресією та навіть проблемами зі здоров’ям.

Ігнорувати “незручні” теми

Багато батьків бояться говорити на деякі незручні теми, наприклад, про секс. Проте з дітьми важливо говорити на будь-які теми – це природно й цілком нормально.

Критикувати

Постійно критикуючи дитину, батьки позбавляють її мотивації. Як результат, можна виховати невпевнену в собі та нещасну людину. Варто дозувати вимогливість.

Соромити та маніпулювати

Соромити, ігнорувати, ставити умови – абсолютне “ні”. Ніколи не використовуйте маніпуляцію, наприклад, “Я не буду тебе любити, якщо ти не…”, адже ризикуєте травмувати психіку дитини назавжди.

Дозволяти все

Наприклад, дозволяти дивитися телевізор або грати в ігри безперестанку. Пам’ятайте про ту шкоду, яку завдає дитині вседозволеність. Адже в дорослому житті це може обернутися великими проблемами.

Позбавляти вільного часу

Виховання дитини – це нескінченний пошук “золотої середини”. Багато батьків вважають, що потрібно завантажити дитину різноманітними справами та не давати їй нудьгувати. Проте насправді вона повинна формувати креативне мислення та вчитися самостійно справлятися з нудьгою.

Розв’язувати всі проблеми замість дитини

Бажання батьків захистити дитину від усіх проблем в майбутньому обернеться для них самих серйозною проблемою. Існує ризик виховати людину, яка не відповідає за свої вчинки та переконана, що батьки все зроблять замість неї.

Ігнорувати спілкування

Батьки повинні цікавитися внутрішнім світом дитини, питати, як минув день, що його турбує. Спілкування – запорука успіху дитини в майбутньому.

 Не читати книг

Читання книг вголос формує у дитини уяву, креативне мислення, вміння слухати та навіть допомагає бути більш посидючим.

Перегодовувати

Батьки часто годують дитину “через не хочу”, що погано. Насправді організм дитини сам подає сигнали голоду і насичення. Перегодовуючи малюка, провокуєте розвиток у нього психосоматичних проблем і формуєте відразу до їжі.

Бити

Карати дитину фізичні – абсолютне табу для батьків. Діти, яких б’ють батьки, виростають агресивними, наляканими, нещасливими та невпевненими в собі.

, , переглядів: 232

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *