Які санкції можливі при ухиленні від сплати аліментів?

24.07.2017

аліменти

З набранням чинності нового Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку стягнення аліментів», процес отримання аліментів – значно прискориться і спроститься. А ще новий закон подбав і про випадки, у яких виплата аліментів затримується або не відбувається взагалі: 

У такому разі на неплатника чекає пеня. І чимала. Якщо гроші не будуть виплачуватися вчасно, на суму несплати буде нараховуватися пеня в розмірі 1% на день, щоправда, не більше 100%.

Крім того, як за дії старого закону, так і за нового, можна обмежити виїзд за кордон. Серед санкцій також фігурує опис майна – норма застосовується, якщо заборгованість сягає 3 місяців.

Не допоможе відповідачу боржнику і статус безробітного. Адже, як доказ в суді тепер можна використовувати дані з реєстру майнових прав. Так, якщо «безробітний неплатник» раптом купить собі автомобіль або квартиру, ці відомості можуть послужити доказом його платоспроможності.

При потребі звернутись до суду:

  • Потрібно написати заяву і звернутися з нею до суду.  Можна це зробити самостійно, проте краще все ж звернутися до кваліфікованих фахівців. У такому разі юристи візьмуть на себе всю паперову та судову тяганину. Позивач лише підписує документ і отримує рішення.
  • Пам’ятайте, що свої витрати на судовий процес, заявник може перекласти на неплатника.

 

переглядів: 1 317

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *