Які сюрпризи готує новий закон про аліменти?

21.07.2017

 

8 липня набув чинності Закон №2037-19, покликаний удосконалити порядок стягнення аліментів.

В Україні близько 40% шлюбів розпадається. За кількістю розлучень наша країна входить до трійки лідерів у Європі. І це зовсім не радує!

закон про аліменти

Досить часто колишні кохані при розлученні ділять навіть такі дрібниці, як стілець або ваза, але часто постають і справді важливі питання. Зокрема, це стосується суперечок за опіку над спільними дітьми.

Практика українського судочинства показує, що в більшості випадків це право дістається матері. Та ж статистика, відкриває й інший неприємний аспект суспільних відносин – болюче питання сплати аліментів. У багатьох випадках, при розпаді сім’ї стається так, що батько дитини з яких-небудь причин незабаром перестає (а іноді навіть і не починає) платити аліменти на утримання своєї ж дитини.

При цьому, домогтися справедливості в судовому порядку, часто буває або вкрай складно, або вкрай довго і дорого, або все це одразу. Однак, з набранням чинності нового Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку стягнення аліментів», процес отримання цих самих аліментів – значно прискориться і спроститься.

Про те, які позитивні зміни в Українському законодавстві відбулись 8 липня 2017, розповідає адвокат, власник юридичної компанії «Стратег», Олег Наливайко.

закон про аліменти

Отож, що саме змінив новий закон і чому він дійсно буде здатний істотно полегшити долю тих, хто опинився у важкій життєвій ситуації?

«Внесені законом зміни торкнуться сфер сімейного та цивільного процесуального кодексів, а також Закону України «Про судовий збір».

Якщо порівняти з минулим порядком розгляду цієї категорії справ, ми стикалися з тим, що судовий розгляд міг тривати і вісім місяців і рік. З усіма хворобами суддів, «затягуваннями» з боку відповідача за позовом, подачами зустрічних позовів про оскарження батьківства, які призупиняли розгляду справи про сплату аліментів.

І дійсно, за процедурою, судді були зобов’язані в рамках старого законодавства припиняти розгляд за основною заявою до закінчення суперечок за зустрічним позовами.

Протягом усього цього часу, дитина і той із батьків, під чиєю опікою вона перебувала, залишалися без належних за законом коштів. З набранням чинності нових поправок до законодавства, від дня подачі заяви на видачу судового наказу протягом трьох днів суд повинен прийняти рішення про видачу даного рішення про стягнення аліментів.

Наприклад, ми в понеділок подали заяву і через три дні вже отримали рішення. При цьому, дата подачі заяви, після отримання відповідного рішення, автоматично стає датою, від якої починають нараховуватися самі аліменти. Ще один позитивний момент, це те, що відповідне рішення не може бути оскаржене. Відповідач максимум зможе спробувати подати позов про зміну розміру аліментів, який, тим не менш, не скасовує і не зупиняє їх виплату».

Надіємось, що новий закон про аліменти, допоможе одиноким батькам забезпечити належний рівень життя своїм дітям.

 

 

переглядів: 1 306