Згубний вплив гаджетів на покоління, що зростає

03.06.2017

На сьогодні весь світ переповнений великою кількістю гаджетів: смартфонами, планшетами та іншою цифровою технікою. Людство вже не уявляє життя без них. Поступово це призводить до проникнення вірусу цифрового слабоумства. Це діагноз. Фахівцями у 2007 році було виявлено, що з кожним наступним роком збільшується кількість дітей – представників цифрового покоління, які страждають розладом уваги, втратою пам’яті, низьким рівнем самоконтролю, когнітивними порушеннями, пригніченістю і депресією. Дослідження показують, що в їхньому мозку спостерігаються зміни, схожі на ті, що з’являються після черепно-мозкової травми або на ранній стадії деменції – слабоумства, що розвивається в старечому віці. У це складно повірити, але середньостатистичний семирічний європеєць вже провів біля екранів понад рік свого життя (по 24 години на добу), а 18-річний – понад чотири роки! Хочете сказати, що зараз зовсім інші діти?
Можливо діти й інші, але мозок у них такий же, як був у людини тисячу років тому. Мозок потрібно постійно розвивати й годувати. Всі наші думки, дії, рішення складних завдань і глибокі роздуми заставляють мозок працювати залишаючи слід у ньому. «Ніщо не може замінити того, що діти отримують від власного, вільного і незалежного мислення, коли вони досліджують фізичний світ і стикаються з чимось новим», – стверджує британський професор психології Таня Бірон. З 1970 року радіус активності дітей (простору навколо будинку, в якому діти вільно досліджують навколишній світ) скоротився на 90%! Це шокує.
Світ обмежився до екрана смартфона. Теперішні діти не знають, як це – бігати під дощем, пускати кораблики, лазити по деревах або просто розмовляти один з одним. Вони можуть годинами сидіти, уткнувшись в свій смартфон.
Але дітям просто необхідно розвивати свої м’язи, пізнавати навколишній світ та віч-на-віч спілкуватися зі своїми друзями. «Дивно, як швидко сформувався зовсім новий тип середовища, де смак, нюх і дотик не стимулюються, де більшу частину часу ми сидимо біля екранів, а не гуляємо на свіжому повітрі й не проводимо час у розмовах віч-на-віч», — говорить Сьюзан Грінфілд.


Мозок людини формується внаслідок зовнішніх стимулів, і чим більше їх тим краще для мозку. А тому заставляйте своїх дітей пізнавати світ не віртуально, а фізично. Також для молодого покоління є дуже важливим здоровий та повноцінний сон. Який сьогодні це рідкість, оскільки сучасні діти не можуть вийти з Інтернету й відлучитись від комп’ютерних ігор. Неякісний сон до порушень. Який може бути розвиток, коли дитина втомлена і в неї болить голова, та й домашні завдання ніяк не лізуть в голову?!
Як цифрові технології можуть змінити мозок дитини? Відповідь проста – кількість зовнішніх стимулів обмежується через одноманітне проведення часу в Інтернеті. Дитина не набирається необхідного їй досвіду, щоб розвинути важливі ділянки мозку, які відповідають за співпереживання, самоконтроль, прийняття рішень… А те, що не працює, відмирає. Адже у людини, який перестав ходити, атрофуються ноги? Діти не звикли запам’ятовувати інформацію — їм простіше знайти її в пошукових системах. Ось і виникають проблеми з пам’яттю. Діти її зовсім не тренують.
Дослідники відзначають, що сьогоднішні одинадцятирічні виконують завдання на такому рівні, який демонстрували восьми або дев’ятирічні діти 30 років тому. Причиною цього є
життя у віртуальному світі. Але все можна змінити.
Достатньо буде просто обмежити час користування всілякими гаджетами. Наприклад, Стів Джобс, гуру цифрової індустрії, своїм дітям забороняв використовувати гаджети ночами й у вихідні дні. Кріс Андерсон, головний редактор американського журналу «Wired», один із засновників 3D Robotics, також обмежує своїх дітей у використанні гаджетів. Правило Андерсона – ніяких екранів і гаджетів в спальні! Сини творця сервісів Blogger і Twitter можуть користуватися своїми планшетами та смартфонами не більше 1 години в день, а директор OutCast Agency, обмежує використання гаджетів у будинку 30 хвилин в день. Його молодші діти зовсім не мають гаджетів. Ось і відповідь на питання «що робити?». Подбайте про нове покоління. Яке майбутнє їх чекає через 10-20 років, якщо вони сьогодні проводять півдня перед екранами своїх суперсучасних гаджетів.

Джерело: http://www.vospitaj.com/

переглядів: 1 490

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *