Чим займатися в останні два місяці вагітності?

11.02.2017

Згідно українського законодавства, жінка йде з 30 тижня вагітності на лікарняний, або у так звану декретну відпустку. До пологів залишається +/- два місці. Що робити майбутній мамі у цей період життя при надії? Спати і їсти? Відвідувати лікаря? Нудитися в очікуванні появи маляти?..

Спробую проаналізувати у цій статті два останніх місяці вагітності та дати найвичерпніші відповіді на ці складні, здавалося б, запитання.

1. Прогулянки. Вагітність – це не хвороба, часто доводилося чути від оточуючих. Так, це особливий стан жінки і, якщо немає протипоказань для здоров’я, Вам не слід сидіти вдома. Щоденні прогулянки збагатять Вас чудодійним киснем. А оскільки Ви не зможете ходити швидко та й поспішати Вам нікуди, то Ви помітите та замилуєтеся природою, такими важливими дрібницями та деталями повсякденності, яких раніше просто не помічали.

2. Самоосвіта та освіта. Мамами не народжуються, мамами стають) Звісно багато знань нам дано від природи й закладено у наших інстинктах. Але у наш час є безліч можливостей дізнатися про пологи та догляд за дитиною не лишень від мами та бабусі, але й з розумних книг та від розумних людей. Читайте хороші книги та спілкуйтеся з людьми, які можуть передати Вам безцінні досвід та знання. Існує безліч курсів/шкіл для майбутніх батьків, де з Вами займатимуться досвідчені акушери, психологи та дитячі лікарі. Повірте, Ви не все запам’ятаєте, не з усім будете погоджуватися, але збагатитеся корисною та потрібною інформацією. А, можливо, Ви мріяли пройти якісь цікаві курси, які пов’язані з Вашою роботою та хобі? Тепер у Вас з’являється час і можливість. Просто не втрачайте цього.

3. Покупки. Для Вас та новонародженого дитинчати згодом потрібні будуть багато нових речей, яких ви раніше не просто не мали, але й не звертали на них уваги у магазинах. Насамперед слід скласти списки, порадившись з Вашим лікарем, подругою/мамою, інструктором з курсів майбутніх батьків, знайомими, які недавно народжували… Саме так Ви дізнаєтеся інформацію про різну за якістю та цінами продукцію, про різні спеціалізовані магазини та їх географію розташування. Не забувайте у наш час технологій й про інтернет-магазини, де можна дешевше та у зручний спосіб замовити потрібні речі. Планування покупок та їх придбання – процес довготривалий та клопіткий. Не слід усе робити за один день.

4. Сумки у пологовий будинок. Із попереднього пункту випливає цей: складаємо багаж-придане у пологовий будинок. Насамперед слід з’ясувати у пологовому будинку, де Ви маєте/плануєте народжувати, які речі потрібні, та проконсультуватися з лікарем. Увесь багаж повинен бути гарненько складеним напередодні, а не накиданим та запханим в останній момент. Дитячі речі попередньо слід випрати та випрасувати. Не потрібно забувати й про одяг на виписку для себе і для дитини.

5. Щоденна розмова з малюком та молитва за нього. Ми часто у буденності справ та заклопотаності другорядними речами забуваємо про основного винуватця нашої радості – ДИТИНУ. Забуваємо й про Творця, Який і дав нам цей дарунок. 15-20 хвилин молитви до Всевишнього підкріплять Вашу надію, збагатять любов, додадуть сил, упевненості та мужності. А Ваша дитина з радістю буде спілкуватися з Вами, якщо Ви їй розповідатимете казки, ділитиметеся з нею своїми думками, знайомитимете з таким великим оточуючим світом, в який вона має прийти.

6. Фотосесія та дитячий альбом. Сплануйте фотосесію, продумайте цікаві ідеї для її втілення. Купіть гарний альбом. Роздрукуйте фото. Й довгими-предовгими вечорами вклеюйте/вставляйте фото, розмальовуйте сторінки, напишіть основні та важливі дати: коли дізналися про нове життя, про перше УЗІ, про те, коли дізналися стать дитини… Опишіть свої емоції, які пов’язані з цими подіями. Напишіть лист до Вашої ще ненародженої дитини та ретельно його заклейте в кінці альбому – на майбутнє)

7. Приготування їжі. Слід не забувати, що усе тяжче та тяжче стає готувати на кухні. Але попереду період життя, коли, можливо, й не буде часу для приготувань. Тому спокійно можна у негожі для прогулянок дні ліпити вареники та пельмені, робити голубці, скручувати млинці… й усе це гарненько складати у морозильну камеру. Потім як знайдеться і для Вас, і для вашого сімейства) А приготовані страви в особливий період Вашого життя по-особливому й смакуватимуть.

8. Облаштування дитячої кімнати. Треба створити для дитини свій куточок. Це зовсім не означає все кардинально змінювати у кімнаті. Але варто продумати, де стоятиме ліжечко, де лежатимуть дитячі речі. Потрібно і прибрати кімнату. А ще краще зробити в ній ремонт, купити нові фіранки, викинути з кімнати непотрібні речі, поремонтувати вмикачі/світильники… Одним словом, максимально облаштувати кімнату до переїзду в неї її нового жителя.

9. Дозвілля. Для легких пологів дуже важливий внутрішній світ та настрій породіллі. Тому не слід забувати про зустрічі з хорошими друзями, родичами та колегами, про романтичні вечері з коханою людиною, про перегляд нових фільмів, про походи у театр та філармонію, на концерти, про приємний шопінг (не те, що потрібно, а те, що хочеться), про відвідини презентацій книг та фотовиставок… Не відмовляйтеся від соціального життя, а ловіть у ньому новий кайф!

10. Хобі. Пригадую, що моя сестра найбільше своїх вишивок зробила саме в останні місяці вагітності. У кожного є якісь вподобання та хобі. Не «закидайте» їх, мотивуючи себе вагітністю. Вишивайте, в’яжіть, малюйте, читайте книги, фотографуйте, пересаджуйте вазони, пишіть статті (що я і роблю:)… Від спортзалу теж не слід відмовлятися, просто є спеціальні вправи для вагітних, є заняття у басейні – повірте, це так класно і так тримає у формі (тільки не слід забувати про попередню консультацію зі своїм лікарем). Отримуйте задоволення і будьте задоволеними!

Список можна безкінечно продовжувати. Пам’ятайте, як і неприємна нудьга, так і приємна зайнятість – це справа Ваших рук. Живіть у гармонії із собою, своїм малюком, з Богом та оточуючим світом! Щиро Вам бажаю жити зараз і тепер!

Ілюстративне фото з сайту http://molo4nica.com

, , переглядів: 2 135

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *