12 липня православні рівняни святкують Петра і Павла

12.07.2018

12 липня православні рівняни святкують Петра і Павла

12 липня православні християни відзначають святих апостолів Петра і Павла. Апостолів  Петра і Павла називають ще Первоверховними. Вони навертали до Христа тисячі людей, проповідували Євангіліє. Петро був особисто знайомий з Ісусом Христом. Був одним із 12 учнів Христа. Павла вважають першим письменником — християнином. Постаті апостолів Петра і Павла завжди були особливими, адже це вірні слуги Святої Церкви. Петро і Павло сповідували спільну місію та проголошували Слово Боже. Павло був жорстоко обезголовлений, а Петро розіп’ятий вниз головою. Протягом віків свято цих двох апостолів відзначається в один день.

В Україні з днем Петра і Павла пов’язано багато звичаїв.

Цей день ще називають Петрів день. У старі часи до свята Петра і Павла прибирали хатину вішали чисті рушники та йшли до церки. Молоді дівчата одягали віночки на голову серед яких обов’язково мав бути мак. Також у церкві освячували перші зажинки ячменю з нового врожаю та хліб. Святкова страва на столі в цей день мали бути — мандрики. Мандрики — це коржі або ще як кажуть бабки які випікали з пшеничного тіста із сиром. Також господині робили вареники із сиром. Бо ж тільки на Петра і Павла вперше після посту можна було вживати молочні страви. Кажуть, назва мандрики походить від того часу коли Петро з Павлом мандруючи по світу харчувалися цією здобою. У цей день господарі пригощали мандруючих пастухів мандриками та маслом.

Основою свята була підготовка до початку жнив. А вже після Петра і Павла розпочиналися жнива. Традицією цього дня є вмитися Петровою водою.

Зі святом святих апостолів Петра і Павла любі рівняни, гості міста та всіх на ім’я Петро та Павло.

 

 

 

 

 

переглядів: 156

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *