14 тиждень вагітності: поради для майбутньої мами

Збір коштів на потреби армії України
01.10.2022

14 тиждень вагітності: поради для майбутньої мами

У той час як тіло вашої дитини вдосконалюються протягом 14-го тижня вагітності, більша частина розвитку зосереджена на малій репродуктивній системі вашої дитини. Перед тим як давати поради майбутній мамі, треба знати як саме проходить розвиток.

Зараз наступив 14 тиждень вагітності. Ваша дитина має розмір приблизно з ваш стиснутий кулак. У хлопчиків формується передміхурова залоза. У дівчаток яєчники переміщуються в таз з області живота. 

Щитовидна залоза вашої дитини зараз працює і виробляє гормони. На 14-му тижні вагітності піднебіння вашої дитини, або небо, повністю сформується. Ваша дитина вже має або незабаром почне рости волосся на тілі, яке називається лануго, яке тимчасово зігріє вашу дитину, доки не накопичиться дитячий жир. 

Голова виросте в чотири рази за нинішній розмір і збільшиться в 60 разів до моменту народження. 

Вагітна жінка

Що відбувається з тілом вагітної жінки на 14 тиждень вагітності

Зі збільшенням рівня гормонів на 14-му тижні вагітності та в наступні тижні ви можете помітити нові зміни у своєму організмі. 

  • Ви можете побачити збільшення вагінальних виділень, що є нормальним явищем. Гормони стимулюють це, можливо, як спосіб вашого організму для запобігання росту шкідливих бактерій. 
  • Іноді цей сплеск гормонів може вивести вашу вагінальну область з балансу, що може призвести до інфекції. Це поширене явище, і лікар може його легко вилікувати. 
  • Якщо вас турбують зміни у виділеннях або ви відчуваєте біль, свербіж або кровотечу, зверніться до лікаря.

Здоров’я та харчування на 14-му тижні вагітності

На 14-му тижні вагітності подумайте про плани для себе та дитини на наступні місяці. Ознайомтеся з варіантами пологів на пізніших термінах вагітності. Почніть співбесіду з можливим вибором педіатра для вашої дитини. 

Перегляньте свою політику щодо материнства та батьківства на роботі, якщо ви цього ще не зробили. Почніть шукати варіанти догляду за дітьми, якщо вони вам знадобляться. 

Примітки щодо харчування на 14-му тижні вагітності: 

  • Зробіть здоров’я зручним! 
  • Чим зручніша їжа, тим більша ймовірність, що ви спершу потягнетеся до неї. Обов’язково тримайте здоровий вибір під рукою. 
  • Завжди намагайтеся мати при собі якийсь тип здорової закуски, особливо коли ви не вдома.

Чим харчуватися?

Здорова поживна дієта, яка містить усі необхідні поживні речовини, такі як вітаміни, мінерали, білки, жири тощо, допоможе вам набрати зайву вагу під час вагітності.

2-й триместр – це другий етап вагітності, і вам потрібно бути особливо обережною, щоб запобігти подальшим ускладненням. Одним із важливих факторів є дотримання здорових харчових звичок, щоб забезпечити вашу дитину основним джерелом живлення.

Знати, яку їжу їсти під час вагітності у другому триместрі надзвичайно важливо, оскільки це фаза, коли ваша дитина росте день у день.

 

переглядів: 123

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *