19 вересня рівняни святкують Михайлове чудо

19.09.2018

19 вересня рівняни святкують Михайлове чудо

Сьогодні у Рівному та у всій Україні православні святкують Михайлове чудо. Саме в цей день 19 вересня згадують порятунок храму чудотворцем в Хонах. Архангел Михаїл вважається борцем проти єресі і зла, сильним захисником віри. 

Михайлове чудо –свято сімейне. Цього дня бажано провести час зі своєю родиною, або принаймні зібратися за одним столом.

Ось, що розповідає нам історія свята :

Недалеко від античного міста Гієраполі існувало цілюще джерело, поруч з яким християнин Архип побудував храм на честь архангела Михаїла в знак подяки за зцілення його дочки водами джерела від сліпоти. Однак, місцевим язичникам не сподобався храм, і вони хотіли знищити його, об’єднавши дві гірські річки і затопивши потоком води цю місцевість. Тоді Архип почав молиться Михайлу і архангел явився на землю. Він ударив мечем по горі, утворивши в ній ущелину і відвівши воду від храму.

Які прикмети цього дня:

Цього дня наступають перші ранкові заморозки. Якщо в цей день тепла погода, значить осінь буде затяжною. Не можна в цей день і працювати, сваритися з рідними та близькими. Не варто у Михайлів день і викидати їжу, а краще віддати тварині чи роздати людям, які потребують. Не рекомендують і користуватися ножем.

Саме цього дня треба стежити за язиком, робити добрі справи й молитися. За традицією цього дня люди ходили один до одного в гості. Господині накривали стіл. Пригощали пирогами, які начиняли різними начинками. Також у цей день добре зайти до церкви та помолитися чудотворцю Михайлу, попросити захисту та поставити свічку за здоров’я своє та своїх близьких.

 Михайлове чудо – свято велике та серйозне.  То ж цього дня пригощайте близьких та друзів пирогами. Ходіть один до одного в гості. І нехай чудотворець Михайло оберігає ваші родини! Зі святом вас любі рівненчани!

переглядів: 254

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *