Сьогодні в Україні потрійне свято

14.10.2018

Сьогодні в Україні потрійне свято

 

Сьогодні у Рівному та й по всій Україні ми відзначаємо три свята.

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: “Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем. З давніх давен до Пресвятої Богородиці моляться у цей день і незаміжні дівчата, які хочуть вийти заміж. Також Свято Покрови вважають святом воїнів і їх рідних. В цей день матері, дружини та наречені воїнів просять Богородицю захистити їх синів і коханих і вірять, що в цей день молитва особливо сильно оберігає і допомагає.

Зі святом Покрови співпадає й друге свято – День українського козацтва. З давніх – давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику Раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Доречі 14 жовтня вважається днем заснування Української повстанської армії (УПА) — військово-політичного підрозділу Організації українських націоналістів (ОУН).

14 жовтня ми відзначаємо День Захисника України. З того часу, як ворог зайшов на нашу землю свято було встановлене указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників. У 2015 році Петро Порошенко заявив, що люди, які захищають кордони і суверенітет України демонструють силу нескорених. Багато мужніх синів та дочок України стали на захист нашої неньки України. На захист наших з вами життів. Тому щиро дякуємо вам наші мужні Захисники – за мир та сонце й чисте небо. Дякуємо воїнам, які віддали свої життя за нас та наших рідних – низький уклін та вічна пам’ять. Слава Україні! Героям Слава!


переглядів: 210

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *