Чи є у Рівному хворі на фаббінг

15.09.2018

Чи є у Рівному хворі на фаббінг

Мабуть кожен з нас неодноразово їдучи у маршрутці по Рівному або просто насолоджуючись кавою помічав, що всі сидять у своїх телефонах. Але, чи знають у Рівному, що таке порпання у телефоні призводить до залежності, яку називають – фаббінг (phubbing).

Фаббінг називають нехтування природнього, фізичного спілкування на час у телефоні. Або іншими словами ігнорування свого життя на життя віртуальне. Фаббінг – явище, що стало звичайною справою у сучасному, інформаційному світі.

Слово “фаббінг” це поєднання двух англійських слів phone (телефон) та snubbing ( зневажливе ставлення). Зазвичай крок за кроком залежність від смартфону наступає через соціальні мережі такі як Facebook, Instagram та інші. Тільки є вільна хвилина і ми беремо в руки телефон і починаємо переглядати стрічку. Ще однією ознакою хвороби є швидке реагування на звукові оповіщення, під час спілкування з людиною. Або під час їжі сидіти у телефоні та слідкувати за чужим життям, не звертаючи уваги на своє. З’являється острах впустити щось цікаве. Синдром втрачених можливостей або FOMO (від англ. “Fear of missing out”).

Звичку постійно відволікатися на мобільний під час живого спілкування називають ознакою початку монофобії – психологічного страху залишитися без електронного гаджета та мережі. Перевірити почту, отримане смс від друзів, лайк у Фейсбуку – це є важливішим ніж просто посидіти та поговорити із другом чи подругою. Або компанія друзів, які збираються разом, підключаються до wi-fi, спілкуються, не дивлячись один на одного, втупившись у екрани. Все це приклади фаббінга в чистому вигляді. Можливо ви помічали такі випадки за своїми дітьми, коли замість цікавих живих ігор на дворі чи у компанії вони всі сидять у гаджетах, показуючи один одному нові фото чи смс, чи якусь новинку. За словами науковців, користувачі смартфонів визнають фаббінг соціальною проблемою. Як правило, людей дуже дратує, коли співрозмовники їх ігнорують і концентруються на своїх смартфонах. Також наголошують науковці, що до такої залежності схильні більше жінки. Будьте обережні фаббінг може викликати і депресію.

Європа доречі вже починає бити на сполох, намагається зупинити фаббінг. Сьогодні до популяризації живого спілкування приєднуються і великі корпорації, ресторани та кафе. В яких можна зустріти оголошення “Ні, у нас немає вай-фай, говоріть один з одним!”.

Отже, хоча телефон полегшує нам життя, але будьмо відвертими ми багато часу приділяємо нашому віртуальному життю. Будьте обережні, бо фаббінг може бути вже в нас. Контролюйте себе. Хай щастить.

переглядів: 737

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *