Чотирирічний рівнянин: “Я буду боротися за річку Устю”

04.10.2018

Чотирирічний рівнянин: “Я буду боротися за річку Устю”

Марко Степанович – маленький хлопчик, якому 4, 5 рочки. Це хлопчик, який мужньо бореться за середовище, в якому ми живемо. Хлопчик, який живе в Рівному. Ще ходить  у садочок і дуже переймається долею нашої річки Усті.

Нещодавно був знятий ролик, де хлопчик Марко та його друзі закликають берегти нашу природу. І дійсно наші діти знову звертають увагу на сміття у нашому місті. Показують, як сильно засмічена річка Устя, звертають увагу на навколишнє середовище в якому ми живемо і яке маємо берегти.

Все почалося з минулої весни, коли Марко побачив річку Устю після того, як зійшов сніг. Дитина побачила купи сміття на березі річки. Хлопчик прийняв це близько до душі, що мама витирала гіркі сльози болю з обличчя дитини. Своїм маленьким серденьком він відчув той біль, який завдаємо Ми – Дорослі! У Марка виникло бажання прибрати все те сміття, весь бруд, який залишили байдужі до нашого середовища.

“Я запропонувала йому підготуватися до прибирання і ще, запросити людей, щоб допомогли. Мій чоловік, тато Марка, відео-дизайнер. Ми створили ролик- запрошення від імені Марка і організували прибирання. Але, це був лише початок. Син почав задавати наступні питання: куди тепер дівати усе це сміття. Пояснення про полігони і сміттєзвалища його шокували. Він каже, що це не вирішення проблеми. Словом, у нас ця тема стала дуже актуальною. Марко змусив нас більше думати про довкілля. Ми разом сортуємо сміття, збираємо інформацію про стан річки і озера, про ситуацію зі сміттєпереробним заводом. Марко мріє про чисту річку і про те, щоб зникли сміттєзвалища, щоб завод запрацював!” – розповідає мама Марка.
Наступний ролик вийде на днях. Батьки Марка та його друзі дізналися, що усі акції проведенні рівнянами, щодо захисту річки- все це ніяк не діє на владу. І навіть мер пан Хомко заявив що вже ні річку, ні озеро не врятувати.
“-Мер розповів, що річка врешті стане стічною канавою закритою під землю і з цим варто змиритися. Новий ролик буде саме про це. Ми долучили інших діток, таких, як мій син, яким не байдуже. І зняли відео зі зверненням до влади. Хочемо також зустрітися з мером безпосередньо і запропонувати йому розглянути альтернативні рішення щодо річки. У Рівному є люди, які знають, що треба робити. Не вистачає лише кооперації з комунальними службами і допомоги влади. Ось за це і боремося. Мій син дуже переймається темою довкілля. Марка засмучує все те сміття, що навколо нас. У наших парках, на вулицях, лісах, річках. Я  змалечку навчаю свого сина піклуватися про довкілля в якому ми живемо.”- розповідає пані Єва, мама хлопчика.
Ось, що говорить пані Віта мама дитини, яка долучилася до такої гарної справи.

” – Для більшості глечик з запліснявілою водою на кухні – неприпустима річ, але запліснявіла річка та брудне озеро у місті стали звичними явищами. І діти цього категорично не можуть зрозуміти, як так, що є озеро, але в ньому не можна купатися. Чому так неприємно пахне річка? І чому в ній так багато сміття? І ти починаєш пояснювати, але їхні “незручні” питання заганяють у глухий кут. Бо не можуть вони зрозуміти, чому люди мають можливість будувати багатоповерхівки, але не можуть врятувати від бруду водойми.У даному випадку батьки просто допомагають дітям і зокрема ініціатору відеозвернення Марку, утілити їхні ідеї, щоб ось ці “незручні”, але такі очевидні питання, почули люди від яких багато в чому залежить доля нашого міста.”

Сміття – одна із найбільш гострих екологічних проблем сьогодення. Це велика глобальна проблема нашого людства. Уявіть в країні діє близько 800 офіційних звалищ. Щороку кількість сміття збільшується до 700-800 тисяч тон.

Чудово коли у нашому місті Рівному живуть такі чудові, прекрасні дітки – ми щиро маємо ким пишатися. Завдячуючи таким не байдужим діткам Рівного, Ми – дорослі все ж таки звернемо на це увагу усім містом! І в майбутньому будемо тішитися гарним видом нашої річки Усті та взагалі навколишньої природою. Надіємося що наші діти стануть прикладом як цінувати та берегти, те що нам так потрібно – Наша природа! Марко щодня проходить повз річку і щодня зачіпає тему :” Як зберегти річку!”

 

Писи: Ось кілька фото нашого з вами сміття, яке змінює увесь світ! Давайте ми разом разом з Марком та його командою боротися за нашу красу. Красу нашого міста – Рівне!

 

 

переглядів: 675

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *