Домашні тварини для дітей, користь чи шкода?

13.01.2017

Зазвичай, домашніх тварин тримають люди добрі, чуйні та відповідальні. Але як готуватися до появи малюка, коли в домі є собака, кішка а то й якась екзотична тваринка?

Наукові дослідження доводять, що на дітей дуже позитивно впливає взаємодія з тваринами. У малечі формуються навики спілкування та опіки.

Людей доводить до панічного страху думка, що тварини можуть передати інфекцію для малюка. Але в такому разі, ефективнішим буде повністю виключити спілкування з людьми, адже вони переносять набагато більше хвороб ніж тварини. Для власного спокою, досить регулярно показувати свого домочадця  ветеринару і правильно доглядати за ним: вчасно викидати послід, очищати меблі та килими від шерсті, і вичісувати шерсть у тварин.
Собаки і кішки у віці від 1 до 5 років чудово взаємодіють з дітьми. У них вже минула збудливість яка притаманна у ранньому віці, і ще не настав період дратівливості від старечих хвороб. Звісно варто брати уваги і характер вашого вихованця. Не зайвим буде і наступний експеримент, щоб розуміти як ваша тварина уживатиметься з малюком. Зверніть увагу як тварина реагує на гучні та різкі звуки. Пововтузьте собаку чи кішку за лапи та хвіст, подивіться пильно в очі. Не агресивна тварина спокійно реагуватиме на такі дії.

Коти і діти

Прекрасно, якщо ви господар – псів порід лабрадор, ретривер, спаніель: вони люблять людей, розумні і ласкаві. Ці породи вважаються «сімейними». Собаки такої породи як коллі, вважають себе господарями в домі та часто не рахуються з дитиною. Але разом з тим виконують роль чудової няньки.

Мопс і дитина

Щодо кішок, вони часто сприймають дітей як своїх кошенят і не відповідають на дитячу агресію, а навпаки віддаляються в зону недосяжності для малечі. Чудово якщо ваша кішка гладкошерста. Побутує думка що пухнасті котики можуть спровокувати алергію в дитини. Але є і позитив, адже організм виробляє антитіла до алергії на тварин, при постійному спілкуванні з пухнастою кішкою.

З такими вихованцями як кролики, хом’яки, папуги, шиншили для батьків мінімальний клопіт  – адже достатньо надійно замикати клітки. Неймовірна користь від акваріуму з рибками: він добре зволожує повітря і споглядання на рибок заспокоює гіперактивних дітей.
Акваріум для дітей
Для тварин поява в родині малюка – це стрес. Справа не стільки у дитині, як в зміні укладу домашнього життя. Можна спробувати мінімізувати цей стрес, запроваджуючи нововведення поступово, тоді ваш улюбленець не буде соціювати їх з появою в домі дитини.

Розпочніть використовувати дитячі креми та лосьйони, тварина звикатиме до нових запахів. Розпочинайте відучувати улюбленця від спільного спання та лежання на колінах, адже скоро ця територія належатиме малюкові. Заохочуйте сидіти на підлозі, знайдіть нове та зручне місце для сну тварини.

Дуже добре відразу навчити дитину правильній поведінці з тваринами. Не дозволяйте хапати собаку або кішку за хвіст та вуха, тикати пальцями в очі. Пояснюйте, якщо кішка сичить а собака гарчить, це попередження. До великих тварин слід підходити збоку та повільно.

По можливості залучайте дітей до догляду, навчанню і грі з твариною. Нехай малюк споглядає як ви годуєте або пестите тварину. Розмовляйте з вихованцями спокійним голосом, читайте малюкові книги про тварин. Розповідайте що у тваринок також є почуття і їм теж буває боляче. Адже саме ви є прикладом для наслідування своїй дитині.

переглядів: 5 281