Годування дитини грудьми та користь молока після першого року життя

13.07.2018

Годування дитини грудьми та користь молока після першого року життя

 

Кожну щасливу, новоспечену маму цікавить питання :

  • як довго годувати дитину грудьми ?

  • коли відлучати дитину від грудей ?

  • до якого віку молоко є корисне ?

Навколо цього питання завжди виникає багато дискусій. І кожна з нас ділиться вже своїм досвідом. Але сьогодні ми розглянемо це питання більш об’єктивно.

Отже, з материнським молоком мама забезспечує імунітет як мінімум  на перші півроку життя  дитини. Материнське молоко – ідеально збалансовано за складом. Також молоко є джерелом білків, вітамінів а ще захистом від різних інфекцій. З молоком матері дитина отримує захист і від дифіциту кальція, анемії та швидко одужує після застуди.

Грудне вигодовування – це більше, ніж процес передачі материнського молока від матері до дитини.

Педіатри стверджують, що не має особливої потреби у годуванні грудьми дітей старше року.

Але останніми роками вчені наголошують, що грудне молоко корисне до трьох років. Доведено, що після року жирність молока тільки збільшується відповідно приносить ще більшу користь малюку. Чим старша дитина,  тим вища концентрація імуноглобулінів,  які захищають дітей наших від хвороб. Звичайно час у якому ми живемо є дуже змінним і на заміну грудного молока приходять різні суміші,кашки. Але штучна, молочна суміш ніколи не зможе зрівнятись з материнським молоком, якщо звичайно не має ні яких протипоказань або рекомендацій лікарів.

Тривале вигодовування корисне як для самої мами,  так і для її крихітки тому годувати грудьми треба до 2 років, а то й більше. Жінка, яка годує грудьми має меньший поріг ризику розвитку раку грудей, яєчників, матки, щитовидної залози. Також тривале годування грудьми сприяє правельному формуванню щелепно-лицевого скелета дитини. Не забуваємо і про розвиток нервової системи, емоційне та фізичне благополуччя дитини. Всесвітня організація охорони здоров’я – рекомендує продовжувати грудне вигодовування та вважає що природнім віком відлучення від груді є 3-4 роки.

Грудне вигодовування – це такі ніжні, особливі взаємовідносини між матір’ю та дитиною. І якщо подруги, бабусі рекомендують вам відлучати від грудей не поспішайте. Кожна з вас має право вирішувати самостійно коли відлучити дитину.

Насолоджуйтеся приємними хвилинами разом з вашим малям.

переглядів: 372

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *