Рівненчан закликають бути обережними: в Україну повернулася дифтерія

30.10.2018

Рівненчан закликають бути обережними: в Україну повернулася дифтерія

 

З початком 2018 року в Україні зареєстровано сім випадків захворювання на дифтерію.  В той час, коли у 2017 році захворювання на дифтерію не було жодного, як повідомляє МОЗ. Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке характеризується запаленням переважно слизових оболонок ротоглотки та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем. Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, а також через речі побуту. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання. Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти.
Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвитку небезпечних ускладнень — вакцинація для дітей та ревакцинація для дорослих кожних 10 років. МОЗ рекомендує якнайшвидше зробити щеплення проти дифтерії дітям, які пропустили його за календарем вакцинації, вчасно вакцинувати дітей за графіком.

Хоча нас переконують, що вакцина є в усіх регіонах України, але чи вистачить її для всіх – невідомо. Вакцина  надається безоплатно як для дітей, так і для дорослих. Але рівень вакцинації проти дифтерії залишається низьким.

Нагадаємо, під час епідемії дифтерії в Україні 1991–1998 роках, яку спричинили низьке охопленням дітей вакцинацією та відсутність ревакцинації дорослих, захворіло близько 20 тисяч людей, 696 із них померло.

У разі захворювання на дифтерію необхідним є введення антитоксичної протидифтерійної сироватки (ПДС), яка нейтралізує дію дифтерійного токсину. Бережіть себе, адже такі хвороби є досить підступні. Завчасно реагуйте та звертайтеся до лікаря.

 

 

переглядів: 128

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *