Рівненським фанам: Кузьма – сьогодні тобі 50

17.08.2018

Рівненським фанам: Кузьма – сьогодні тобі 50

 

17 серпня 1968 року народився Андрій Кузьменко. Сьогодні Кузьмі могло б виповнитися 50 років. На жаль ми всі пам’ятаємо, що він трагічно загинув 2 лютого 2015 року. Кузьма був та залишається талановитим музикантом для багатьох поколінь. Він був справжнім сином свого народу. Щирим українцем, якого так хвилювала доля нашої країни.

Народився Андрій у м. Самбор Львівської області. Маленьким жив у селі Сіде біля м. Самбор. Згодом родина переїздить до м. Новояворівськ, де Андрій і розпочинає свою творчу кар’єру. Мама Андрія Кузьменка була вчителькою музики. Тому свого часу Андрій навчався у музичній школі у класі фортепіано. Але у дитинстві його головна мрія була стати водієм сміттєвоза. Закінчив факультет стоматології Львівського медінституту. Кандидат у майстри спорту з біатлону.

30 квітня 1989 року хлопець, який вчився на стоматолога створив групу Скрябін. Групу, яка стала улюбленою групою для багатьох українців. Кузьма був дуже талановитим артистом, вмів захоплювати простим словом, став відомим музикантом, автор багатьох пісень. Реалізував себе як письменник, всі ми пам’ятаємо його шедевр – автобіографію “Я, Победа і Берлін”. Пам’ятаємо його як ведучого телепроекту “Шанс” та “Шиканемо”, успішного продюсера гурту “Поющіє Труси”. Допоміг стати відомим гурту “Дзідзьо”. А ще були Бандерштатівські коломийки та “Голий Dj”.  У 2014 році Кузьма запустив власне інтернет-радіо під назвою “S.R.A.K.A.- Своє Радіо Андрія КузьменкА,” у якому грала музика, яку він любив слухати в машині.

Завжди в простих джінсах та простій футболці, наповнений цікавими історіями та гумором, який не міг залишити байдужим. Кузьма не боявся чиїхось нарікань, вмів сміятися над собою, говорити зі сцени простими словами. У січні 2014 року Кузьма записав пісню присвячену подіям Євромайдану, він щиро та палко підтримував український народ. В кінці свого життєвого шляху перед трагічною загибелю записав відео, де подякував за високу нагороду та обіцяв приїхати на початку лютого з бульбою та горілкою. Останні слова цього запису були : “Тримайтеся пацани!”  Андрій Кузьменко допомагав воїнам АТО та пораненим на сході нашої країни.

За роки існування група Скрябін разом з Кузьмою випустила 20 студійних альбомів. А слова багатьох пісень закарбувалися у нашій пам’яті. Андрій був своїм пацаном для багатьох нас. Коли Україну сколихнула новина про смерть Андрія ми зрозуміли, що втратили не тільки справжнього народного артиста, а й близьку по духу людину. Багато з нас зараз постять на сторінках соціальних мереж крилаті вирази Кузьми. Чуйний серцем, сильний духом Кузьма завжди буде жити у наших серцях. А його музика буде безсмертною, та провідним шляхом ще для багатьох поколінь.

” Поки ти ще серед людей, 

 навчися цінувати кожен  новий день…

Велике щастя зустрічати новий день.”

Андрій Кузьма ( Скрябін)

переглядів: 383

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *