Сьогодні Міжнародний день людей похилого віку

01.10.2018

Сьогодні Міжнародний день людей похилого віку

Сьогодні 1 жовтня розпочинається другий місяць осені. І сьогодні саме 1 жовтня увесь світ відзначає Міжнародний день людей похилого віку. Міжнародний день людей похилого віку був проголошений Генеральною Асамблею ООН. 

В Україні дуже багато людей похилого віку потребують допомоги та підтримки. І цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Незважаючи на велику кількість представників, яким вдалось досягнути похилого віку в Україні. Половина з них на жаль на сьогоднішній день є  самотні. Основним джерелом доходу або так сказати засобом існування є пенсія. І всі ми прекрасно знаємо жити на неї на жаль не можливо, вона не забезпечує нормального життя. Також віднести сюди можна і незадовільні житлові умови. Однією з найболючіших проблем являється лікування та оплата ліків, які для багатьох є не доступними. На жаль, щоб вижити багато літніх людей збирають макулатуру або пляшки, щоб додатково мати кілька гривень на хліб. А деякі з них стоять на ринках і продають щось своє домашнє, бо як би не було, але жити вони теж хочуть.

Спочатку День людей похилого віку стали відзначали у Європі, потім в Америці. Україна підтримала ініціативу у 1991 році. І з 1 жовтня 1991 року ми теж відзначаємо цей день. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня людей похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 “Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку”. До речі в Україні цей день відзначають, як День Ветерана.

За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Кажуть, що до 2050 року число таких людей у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі. а загальна кількість у світі складе 2 мільярди осіб.

У цей день світ обговорює про те як захистити інтереси людей, про створення якісної медицини та сприятливих умов життя. Турбота про людей похилого віку, ветеранів та інвалідів необхідна кожної хвилини. Ми повинні шанувати їх та дякувати за життя, яке вони продовжують нами — молодим поколінням. А ми зі свого боку маємо бути вдячні і така річ, як звільнити місце у транспорті, допомогти піднести важку сумку чи просто не пройти повз – є нашим обов’язком. Ми, як молоде покоління маємо зробити все, щоб вони щоденно відчували повагу і турботу, мали гідний рівень життя, не втрачали суспільної активності. Та не забувайте, що прийде той день, коли і ми будемо відзначати Міжнародний День похилого віку. Тому не будьте байдужими до тих, хто вже зараз потребує нашої підтримки. 

переглядів: 234

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *