Сьогодні православна церква згадує святого священномученика Зиновія та його сестру Зиновію

12.11.2018

Сьогодні православна церква згадує святого священномученика Зиновія та його сестру Зиновію

Сьогодні православна церква згадує святого священномученика Зиновія та його сестру Зиновію.

У країні Киликійській було місто, назване Єгій, у тому місті народилися святі Зиновій та сестра його Зиновія. Батьки залишили їм численні маєтки. Зиновій разом із своєю сестрою роздали все що мали убогим людям.

Святий Зиновій за свої чесноти й чудотворення вибраний був на єпископство у своєму місті, допомагав людям та зцілював недужих одним дотиком своєї руки.

Князь, якому не підкорився Зиновій повелів оголити святого і, підвісивши на дереві, бити без милосердя.

Дізнавшись про брата, що за Христа страждає прийшла сестра Зиновія, і розділила біль та муки з братом. Мучитель повелів оголити та бити її, як і брата її, святого Зиновія. Також для святих було наготовлене розпечене, залізне ложе, де мукам їх обох віддавали. Далі були кинуті в конов киплячий, але й там неушкоджено перебували. Нарешті повелів мучитель вивести їх поза місто і відсікти їм голови. Коли ж закінчили молитву, тоді почувся з небес голос, що обіцяв їм вінці і закликав їх у спокій вічний. І усічені були святі, перейшли із землі на небо.

Ім’я має  давньогрецьке походження, має переклад – Зевсова сила.

Зиновії та Змновія володіють терплячим, спокійним, дуже добрим характером. Вони покладливі, люблять тварин, гарно вчаться.  Дуже цілеспрямовані й сумлінні люди й ніколи не обіцяють того, що не можуть зробити. Вітаємо з іменинами рівненчан на ім’я Зиновій та Зиновія.

Цього ж дня римо – католики згадують святого Йосафата, єпископа та мученика. Мають обов’язковий спомин.

переглядів: 159

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *