Тестування яке відкриє очі батькам: Як буде себе поводити ваша дитина в небезпечній ситуації?

20.09.2017

Тестування яке відкриє очі батькам: Як буде себе поводити ваша дитина в небезпечній ситуації?

З настанням навчального року потрібно ще раз переконатися, що ваша дитина знає всі правила власної безпеки.

Перелік питань, які ви зможете задати дітям, а також роздрукувати на аркуші A4. Подібні тестування потрібно проводити періодично, щоб виявляти моменти в яких дитина розгублюється.

Повірте, деякі відповіді можуть вас здивувати.

Запитання

 • Що робити якщо батьків немає вдома, а двері хтось намагається відчинити?
 • Візьмеш солодощі у незнайомої тітки?

 • Що робити якщо з розетки пішов дим, а дома нікого немає?

 • Незнайомий дорослий просить про допомогу. Допоможеш?

 • Що робити, якщо нападе зграя собак?

 • Підеш в гості до однолітка, з яким щойно познайомився?

 • Що робити, якщо вдома відчув запах газу?

 • Якщо чекаєш ліфт і підійшли незнайомці -поїдеш з ними?

 • Що будеш робити, якщо помітиш, що за тобою слідкують?

 • Кому можна відкривати двері, якщо ти сам вдома?

 • Що будеш робити, якщо незнайомець зловив тебе і не відпускає?

 • Як діятимеш, якщо опинишся в великому натовпі людей?

 • Що будеш робити, якщо опинишся на вулиці під час грози?

 • Якщо хтось в інтернеті погрожує тобі чи твоїй родині, що будеш робити?

 • Тебе покликали гратися на замерзлу водойму — підеш?

 • Можна брати аптечку з ліками, якщо батьків немає вдома?

Відповіді на запитання:

 1. Необхідно зателефонувати батькам, а тільки після цього набрати службу екстреного порятунку 112. Розмова з фахівцем може затягнутися, а в цей час батьки зможуть зателефонувати знайомим сусідам і попередити їх.

 2.  Не можна брати у незнайомих людей їжу, іграшки та інші речі! Навчіть дитину, що вона зрідка може скористатися щедрістю сусідської бабусі, яка пригощає хлопців солодощами, але не більше.
 3. Якщо виникла пожежонебезпечна ситуація в будинку або квартирі під час відсутності батьків, необхідно швидко залишити приміщення і набрати номер 112. Поки пожежна служба буде їхати до місця загоряння, дитина повинна звернутися до сусідів. Самостійно гасити пожежу категорично заборонено!
 4. Якщо дитину на вулиці хтось чужий просить про допомогу, то необхідно відповісти відмовою. Відповідати потрібно чітко і швидко, а після відмови відразу йти. Якщо людині дійсно потрібна допомога, в першу чергу він звернеться до дорослих.
   
 5.  Головне в цій ситуації – зберігати спокій, не провокуючи тварин на атаку. Не можна дивитися собакам в очі, але можна відвернути їх увагу будь-якою річчю: це може бути кепка, парасольку або зошит. Потрібно акуратно відкинути предмет в сторону, а після цього поступово віддалятися від зграї, але не повертатися до неї спиною.
 6. Навчіть дитину, що ходити в гості з малознайомими людьми заборонено. Навіть якщо стороння людина назветься другом сім’ї. Не можна ходити в гості не тільки з малознайомими дорослими, але і дітьми-однолітками. Дитина завжди може відмовитися, зіславшись на те, що за ним стежить один з батьків.

 7.  Дитині необхідно негайно вийти з квартири, звернутися до сусідів і викликати службу газу – 104.

 8. Входити в ліфт з незнайомцями не можна. Навчіть ваше чадо відповідати відмовою на пропозицію зайти в ліфт. Замість цього дитина може сказати, що почекає батьків, які ось-ось повинні підійти. І нагадайте йому, що найбільш безпечне пересування можливе лише з добре знайомими дорослими.

 9. Правильне рішення в цій ситуації – зайти в супермаркет, перукарню чи інший людний заклад, а вже звідти зателефонувати батькам.

 10. Не можна відкривати двері чужим людям. Здається, про це знають всі. Переконайтеся, що дитина правильно зрозуміла складові цього правила. Деякі твердо впевнені, що головна небезпека за дверима – це чоловіки. Однак слід знати, що небезпеку можуть представляти і милі бабусі, і добрі тьоті, і навіть діти.
 11. Головне правило – привернути увагу людей. Можна кричати і битися, а при необхідності потрібно взяти камінь і розбити їм найближче вікно приміщення або автомобільне скло. Відшкодування шкоди не так небезпечно, як наслідки зустрічі зі зловмисниками.
 12. Якщо дитина опинилася в натовпі, навчіть її зберігати спокій. Необхідно поступово зміщуватися на край натовпу, але не йти проти нього. Не можна наближатися до предметів що виступають, наприклад стовпів і грат. Якщо дитина потрапила в натовп зі знайомим дорослим, тоді слід попросити дорослого взяти малюка на плечі.
 13. Якщо дитина опинилася на вулиці під час грози, то перше, що потрібно зробити – знайти безпечне укриття. Можна зайти в найближчий магазин або під’їзд. Якщо поруч немає укриття, можна сховатися в низькорослій ділянці лісу чи парку. Не можна перебувати біля металоконструкцій, водойм, високих дерев і автомобілів. Пам’ятайте, що найнебезпечніша та блискавка, за якою миттєво слід гуркіт грому.
 14. Не можна піддаватися на провокації і погрози зловмисників. Якщо дитина отримує погрози, вона повинен негайно звернутися до батьків або до фахівців телефону довіри. Завдання кожного з батьків – встановити з дитиною довірливі відносини без втручання в особистий простір.
 15. Дитина повинна знати, що кататися на замерзлій річці категорично заборонено! Для подібних розваг повинні бути відведені спеціальні місця під наглядом дорослих.
 16. Розкажіть дитині про небезпеку лікарських препаратів. Навіть якщо дитина впевнена, що анальгін позбавляє від головного болю, брати домашню аптечку без батьків не можна. У разі нездужання зателефонувати мамі, татові або найближчим родичам.

  Навчайте дитину правилам безпечної поведінки поступово і розмірено. У неї не повинно виникнути відчуття, що зовнішній світ – це зло. Нехай малюк буде уважний і обережний в певних ситуаціях, а в решту часу насолоджується найпрекраснішою порою життя — дитинством

  Джерело: adme.ru

переглядів: 2 322

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *