Традиції наших предків у Святвечір

06.01.2019

Традиції наших предків у Святвечір

6 січня православні всього світу відзначають Святвечір.
За традицією вечеря розпочинається з першою зіркою у небі. За столом збирається уся родина. На підлогу кладуть сіно, горіхи та солодощі. Саме так робили наші пращури. Під скатертину кладуть часник, зерно та гроші. Вважається, що це є оберіги від нечистого, щоб був врожай та достаток у домі.

Незмінним із найдавніших культів для українців є дідух. Дідух – дух предків, який свідчить з якою повагою ми ставимося до предків, до свого роду. Дідух також є символом урожаю, багатства та добробуту.
На вечерю готують 11 пісних страв. Також додатково ставлять тарілку та ложку, для померлих із родини. Щоб померлі з наших родин також були присутні у цей вечір із нами. Рибні страви, узвар, вареники, пиріжки. Адже піст, ще триває. Особливе місце на столі займає – Кутя. Кутя – символізує воскресіння, мак- достаток,горіхи та родзинки – довголіття.


З Різдвом Христовим! Колектив сайту Маленькі рівняни бажає вам достатку, миру, довголіття. Щоб з народженням маленького Ісуса, у ваших серцях любі рівняни народилася любов, любов до ближнього. Христос Рождається! Славімо його!

переглядів: 87

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *