У Рівному обговорили як зупинити булінг

19.09.2018

У Рівному обговорили як зупинити булінг

 

Днями у Рівному сталася прикра подія, яку обговорювали не тільки у Рівному. 10 річна школярка стала на захист тварини, яку били старшокласниці. Після чого дівчинка і сама стала жертвою цих дівчат. Нещодавно ми вже писали про булінг та його підвиди. Яким жорстоким буває цькування у школах дітей, чи однокласників?

В рамках інформаційної кампанії, щодо булінгу вже провели урок у ЗОШ № 24 школі м.Рівного. Урок  провели для учнів 7 класу ЗОШ № 24 в рамках проекту “Я маю право”. На уроці обговорювали мирні шляхи вирішення конфліктів між учнями та як не стати жертвою нападів. Школярам також роздали буклети на тему:”Зупинимо булінг разом”. В якому детально розповідають, що таке булінг. В брошурі також чітко описують, що таке булінг та його види, як діяти у тій чи іншій ситуації. Куди звернутися якщо ви чи діти стали свідками булінгу. Також в буклетах є інформація для батьків чиї діти стали жертвою булінгу, або навпаки є агресорами та вчиняють насилля до інших дітей.

Доречі про проект “Я маю право”. Проект був створений Міньюстом в межах кампанії #СТОПБУЛІНГ.

Ми ще раз хочемо нагадати, що таке БУЛІНГ.

Булінг” (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей.

Булінг – це не лише відкрите фізичне насилля. Це можуть бути образливі прізвиська, часті глузування, піддражнювання, а також і ізоляція дитини однолітками, неприйняття і ігнорування її в групі, класі чи компанії. Це може бути постійний психологічний тиск, який може здійснюватися як в школі, так і на вулиці, в соціальних мережах чи через повідомлення в телефоні.

Жертвами булінгу можуть стати емоційно слабкі діти, або ті які мають якісь вади чи відмінності.

Тому батькам слід бути дуже уважними до психологічного стану своєї дитини. Якщо фізичне насилля більш помітне, то психологічне (висміювання, ізоляція, приниження) чи кібербулінг іноді помітити важко і часто можна пропустити. Дорослим не можна залишати такі ситуації без уваги. Адже однією з головних потреб яку мають задовільнити батьки – це є потреба в безпеці. Якщо дитина не змогла себе убезпечити то дорослі мають допомогти їй. Так як лише в безпечному середовищі можливий повноцінний розвиток вашої дитини.”- розповідає нашим читачам дитячий психолог м. Рівного Шевчук Юлія.

Отож, любі батьки бережіть своїх дітей, цікавтеся їх життям та #СТОПБУЛІНГ!

переглядів: 975

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *