Як підготувати дитину до щеплення: досвід рівнянки

24.01.2017

Як підготувати дитину до щеплення: досвід рівнянки

Раніше внаслідок інфекційних захворювань помирало дуже багато дітей і дорослих. Тому виникнення вакцинопрофілактики є надзвичайно визначним досягненням медицини.

Сьогодні існує чимало точок зору: дехто вважає, що вакцинація шкодить здоров`ю дитини, а інші – що можна без неї обійтися.

Але батьки, які побачили, наскільки серйозними є захворювання, від яких прививають дітей, однозначно вам скажуть, що краще привити вашого малюка.

Ми вирішили поспілкуватися з рівнянкою Наталею, яка погодилася поділитися досвідом підготовки до проведення щеплення.

«Мій син в пів року перехворів на кашлюк. Хвороба, звичайно не із найстрашніших. Але раптова задуха та приступи кашлю, коли ти не можеш нічого зробити спочатку приводили мене в паніку. Цього можна було б запобігти, якби нас вчасно прищепили, але на той момент вакцин в поліклініці не було. Через цю хворобу тепер ми маємо ослаблені легені, через що частенько хворіємо» – розповідає мама однорічного Матвія Наталя.

 

Нині Наталя з Матвієм готуються до проведення щеплення БЦЖ і розповіла про те, як їм порадили готуватися до вакцинації.

Що ж варто робити перед вакцинацією?

Щеплення можна робити тільки тоді, коли в дитини на даний момент немає гострої інфекційної хвороби: ні нежитю, ні проносу, ні висипань, ні підвищеної температури. Чому саме гострої і інфекційної? Тому що кожна вакцина — це навантаження на імунітет. І для того, щоб відреагувати на щеплення і виробити достатню кількість антитіл, організм має бути більш-менш вільний від інших «справ», пов’язаних із становленням імунітету.

Якщо у дитини нога в гіпсі, то це не протипоказання до щеплення. Якщо будь-яка інфекційна хвороба протікає з нормальною температурою і непорушеним загальним станом — вона не несе відчутного навантаження на імунітет, і теж не є протипоказанням до щеплення.

Спеціальних «ритуалів» немає. Хіба що варто уникати експериментів із їжею: не давати ніяких нових продуктів, що можуть пошкодити кишкову мікрофлору та послабити імунітет. Загалом, чим менше навантаження на систему травлення, тим легше дитина переносить щеплення. Раджу не пропонувати їжу, доки дитина сама не попросить, а також за добу до вакцинації обмежити розмір і калорійність порцій. А за годину-дві до вакцинації взагалі не годувати.

За три-чотири дні перед щепленням також добре максимально обмежити контакт дитини із сторонніми людьми: уникати масових заходів, магазинів, громадського транспорту. Не шукати інфекцій.

Збираючись у поліклініку на щеплення, дуже-дуже постарайтесь не «перестаратися» із одягом. Буде вкрай некорисно, якщо щеплення зроблять спітнілому малюку з дефіцитом рідини в організмі. Якщо все-таки дитина спітніла — перечекайте з нею у нелюдній частині приміщення, перевдягніть, напоїть водою. У поліклініці стримуйте «комунікативність»: посидіть із малюком осторонь черги або вийдіть на вулицю прогулятись, залишивши в черзі тата.

 

переглядів: 1 324

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *