Як рівненських татусів “зачепить” зміна законів про працю

03.09.2018

Як рівненських татусів “зачепить” зміна законів про працю

 

29 серпня 2018 Уряд прийняв рішення схвалити розроблений Міністерством соціальної політики проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”.  Мова йде про надання додаткових гарантій, пов’язаних із поєднанням сімейних і трудових обов’язків.

Уряд ухвалив проект змін, які зрівнють татусів у праві на неповний робочий час. Цей проект було створено з метою забезпечення соціальних гарантій усім працівникам без дискримінації за ознакою статі.

Відповідно для забезпечення таких гарантій, вносяться відповідні зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України “Про відпустки”, згідно з якими, на батька теж поширюється право на встановлення за його бажанням в обов’язковому порядку режиму роботи на умовах неповного робочого часу, на скорочену тривалість робочого часу за рахунок роботодавця. Такі норми сприятимуть татусям виконувати  свої обов’язкі у вихованні  та догляді за своїми дітьми. Наразі таке право має тільки матір. Стаття 51 Кодексу законів про працю України дозволяє користуватися таким правом лише жінкам. Отже згідно запропонованих змін до закону батько матиме право на неповний робочий час або скорочену тривалість робочого часу за рахунок роботодавця.

переглядів: 523

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *