Визначаєм готовність дитини до школи: домашнє тестування

14.07.2017

Безумовно, діагностику готовності дітей до школи проводять фахівці – психологи в дитячому садку і школі, використовуючи спеціальні методики. Але ви і самі можете визначити основні тенденції, уважно спостерігаючи за своїм чадом.

1 клас

Отже, на що ж потрібно звернути увагу?

Поспостерігайте за пізнавальною активністю дитини, проявляє він допитливість, інтерес до чогось нового. Наскільки дитина опанував елементами навчальної діяльності, тобто наскільки уважно слухає вас і виконує те, що ви попросили або ж йому необхідно кілька разів повторити прохання та ще й проконтролювати її виконання.

Поспостерігайте, як ваш малюк поводиться в грі або займаючись чимось: наскільки він уважний, зосереджений. Або ж малюк часто відволікається і потребує постійної допомоги з боку дорослих.

Одним з важливих навичок у навчальній діяльності є вміння долати труднощі. Перш за все, дозвольте, щоб такі «важкі» ситуації в його житті періодично виникали. Не потрібно бігти попереду і захищати дитину від усіх можливих і неможливих проблем і розчарувань. Чи може ваш малюк при необхідності попросити про допомогу інших?

Ще один важливий момент, на який варто звернути увагу – це соціальна активність дитини, тобто її вміння або невміння контактувати з дорослими і однолітками, виконувати якесь спільну справу і працювати в команді.

Пограйте з дитиною в школу. В ході гри дізнайтеся, чи хоче вона навчатися в школі, чи вона її приваблює, що лякає. Добре, якщо серед плюсів дитина виділить бажання пізнавати нове, наявність нових друзів і т.д. Гірше, якщо школа йому подобається, тому що будуть гарні зошити і кольорові олівці або можливість побігати з друзями на перерві. У процесі такої гри ви зможете не тільки багато чого довідатися про ставлення дитини до школи, навчання і т.д., але і обіграти «складні» ситуації, які вже зараз її лякають.

Як підготувати руки дитини до письма

Запропонуйте дитині намалювати людини. Не коментуйте і не підказуйте, дозвольте малюкові намалювати таку людину, яку він хоче. Прекрасно, якщо дитина намалювала людини з усіма частинами тіла, одягненого відповідно до своєї статі, промальовані деталями особи і т.д. Гірше, якщо намальований персонаж по типу «головоніг», тобто без одягу, намальовані не всі частини тіла, руки і ноги нагадують палиці, замість п’яти пальців три-чотири або взагалі їх немає.

Також, фахівці підказують, що на момент вступу в школу дитина повинна вміти вільно дотягуватися пальцями лівої руки (проводячи її над головою) до правого вуха, і, навпаки, правою рукою, до лівого вух. Це вміння говорить про те, що біологічний стрибок у віці вже відбувся. А ще, коли дитина йде в школу, у неї має бути вже 5-7 постійних зубчиків.

Результати запропонованих варіантів слугуватимуть вам додатковою інформацією щодо думки про готовність вашої малечі до шкільного життя. Та у будь-якому випадку думка спеціаліста є теж  важливою!

переглядів: 1 698

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *