Якщо загубилася дитина – правила поведінки

Збір коштів на потреби армії України
25.05.2017

Якщо загубилася дитина – правила поведінки

Хто хоч раз губив свою дитину, знає це почуття паніки, яке сковує тіло і заважає тверезо мислити. Також не найкращі емоції в цей час переживає і малюк, який загубився в натовпі людей і не бачить поблизу батьків. А тому, щоб таких ситуацій по житті не складалось навчіть дитину правильної поведінки в громадських місцях. І навіть якщо малюк загубиться, він та ви будите знати, що робити, щоб якнайшвидше вийти з екстремальної ситуації.

Пильнуйте дітей на масових заходах!


В супермаркеті. Перш за все, поясніть дитині, що, роблячи покупки з мамою чи татом у великому магазині, він не повинен втрачати із виду батьків. Оскільки ви відволікаєтесь на короткий час біля вітрин, шукаючи потрібний вам товар, і не можете весь час тримати дитину за руку. Невгамовному маляті цього часу повністю достатньо, щоб відлучитись від батьків й загубитися в потоці людей або ж затриматися у відділі іграшок. Тому привчайте дитину до думки, що не ви слідкуєте за ним, а вона за вами. Ви можете посадити малюка у візок для покупок, якщо ж дитина вже більша – нехай тримається за нього рукою. Поясніть дитині, що вона має робити, якщо раптом не виявить батьків збоку. Найкраще – це залишитися на місці та чекати, поки батьки її знайдуть. Головне щоб карапуз не вийшов з магазину і не пішов шукати машину, на якій ви приїхали. Дайте дитині знати, що ви не будите сварити, навіть якщо вона загубилася із власної необережності, не дотримуючись ваших правил. Якщо малюк вже вміє говорити – навчіть його наступного: своє ім’я, прізвище, домашню адресу і, не помішало б, телефон. Якщо дитині важко це запам’ятати, ви можете написати на листочку і поставити в куртку маляті, або ж придбати спеціальний брелок, куди записується вся інформація про дитину. Покажіть дитині людей, до яких він зможе звернутися за допомогою. Це всі люди в уніформі: міліціонери, охоронці, службовці супермаркету, касири. Поясніть, що з іншими особами малюкові йти не можна, щоб вони йому не казали та не обіцяли.
На вокзалі, в аеропорту. В цілому тут потрібно дотримуватися вищеописаних правил, але стежити за дитиною потрібно ще уважніше, бо небезпек на вокзалі чи в аеропорту набагато більше, ніж у супермаркеті. Щоразу, коли ви збираєтесь у подорож й опиняєтеся на вокзалі або в аеропорту, проговорюйте дитині правила поведінки. Наголошуйте на тому, що вона в ніякому разі не повинна від вас відходити, не запитавши дозволу. Якщо ж сталося так, що дитя загубилось, потрібно звернутися по допомогу до міліціонерів, охоронців, касирів.
У метрополітені. Заходячи у вагон потягу, міцно тримайте дитину за руку попереду себе. Поясніть дитині, як поводитися в ситуації, якщо вона опинилася у вагоні, двері зачинилися, а ви залишилися на пероні. В такій ситуації малюк повинен вийти на наступній зупинці, відійти від краю перону і чекати поки ви під’їдете наступним поїздом. Якщо склалось навпаки – малюк залишився, а мама поїхала – дії ті ж самі: відійти від краю платформи й чекати маму.


У парку, в лісі. Якщо ви збираєтесь на прогулянку в парк або у ліс, перед цим проведіть серйозну розмову з малюком, для нього повинно бути абсолютним табу занадто далеко йти від вас. Звичайно це не мовиться про те щоб ходити з вами за ручку, адже дитина хоче побігати та погратися, але це має бути на видноті у вас. Ні в якому разі дитина не повинна тікати й ховатися від батьків. У випадку якщо малюк загубився, дорослим потрібно розділитися, відправившись на пошуки одночасно в різних напрямках, періодично гукаючи дитину. Але перед тим поясніть йому, що у такому випадку потрібно залишатися на місці та голосно кликати на допомогу. Добре б було купити дитині свисток, якщо ви збираєтесь у ліс, таким чином він зможе подати свист, який буде чути на сотні метрів. Якщо в парку або в лісі є водойма, не дозволяйте дитині підходити до води або можете це зробити тільки разом. Велику небезпеку становить обривистий берег, тому в жодному разі не випускайте руку дитини зі своєї й не підходьте близько до краю.


І на кінець хочу наголосити – за жодних обставин, ніколи не лякайте дитину поліцією, типу «Не будеш слухатись, тебе забере поліція». В дитини виробляється страх, і в разі якщо вона загубиться, малюк буде боятися звернутися за допомогою до службових працівників.

Джерело: http://dnz47.cv.ua/

переглядів: 3 349

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *