Звідки походить вишивка бісером

26.06.2018

Звідки походить вишивка бісером

Останнім часом мене захопила вишивка бісером. Техніка не нова відома у всьому світі. Мене зацікавила історія і от, що стало відомо.

Завдячуючи такому ремеслу як склоробство, ми маємо змогу купувати та вишивати бісером. Була така країна Фінікія приблизно 6000 років тому. По легенді яка дійшла до нашого часу фінікійські моряки везли селітру з Африки, висадилися на острові, щоб поїсти та перепочити, почали думку гадати на чому готувати, бо великих каменів не знайшли та й обклали багаття великими шматками селітри. Багаття зуміло розтопити селітру, та поєднати з річковим піском так народилося – скло.З нього почали робити намисто. Поступово народжувався бісер. Венеціанська республіка стала центром виробництва бісеру в Європі. Вже у XVII столітті, у місті Богемія( Північна Чехія) майстри стали займатися скловарінням. Чехія і до нині є лідером по виробництву бісера.Також є й інша версія про Давній Єгипет. Ще у ІV ст. до н.е займалися оздобленням одягу та виготовленням прикрас з бісеру. Назва походить від арабського слова “бусра,бусер – штучні перли”.На території України бісер став відомим за часів Київської Русі.

                                                                                    (фото взято з інтернету)
Інтерес до вишивки бісером зростав, то пропадав. Але його широко використовують і у наш час як поціновувачі мистецтва так і фешн -індустрія. Бажаю і вам натхнення, якщо ви маєте таке прекрасне хобі, як вишивка.

 

 

 

переглядів: 428

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *